Poznaj zespół
Subvenio


Celina Maciejewska
Inicjatorka powstania Telefonu życzliwości oraz edukatorka cyfrowa

Dariusz Sobieski
Psycholog

Justyna Steinhauer-Supera
Radca Prawny

Katarzyna Bednarek
Adwokat

Krystyna Sujka-Babecka
Prokurator w stanie spoczynku

Marta Antoniewicz-Pabijan
Psycholog

Maria Andrzejewska
Psycholog, Specjalista Psychologii Klinicznej, Terapeuta

Agata Zakrzewska
Wiceprezeska Zarządu w latach 2017-2019, Prawnik
Anna Musiał
Wiceprezeska Zarządu, Psycholog

Izabela Łaba-Waszczykowska
Wiceprezeska Zarządu w latach 2017-2019, Radca Prawny

Magdalena Sikora
Psycholog

Magdalena Szymczak
Psycholog, Terapeuta

Marta Boczkowska
Psycholog

Joanna Miłkowska-Rębowska
Doktor Nauk Prawnych, Adwokat, Psycholog, Mediator

Izabela Michałowska-Wieczorek
Doktor Psychologii

Agnieszka Tybura-Gadzińska
Pedagog, Studentka Psychologii

Anna Karasińska
Ekonomistka

Beata Kamańczyk
Psycholog

Jolanta Oraczewska
Mediator

Sylwia Zawadowska
Pedagog

Magdalena Bednarek
Student Prawa
Elżbieta Skupień
Pedagog
Anna Kózka
Pedagog
Zofia Kubala
Studentka Prawa, realizatorka projektów międzypokoleniowych

Agnieszka Sokal
Lekarz Psychiatra

Bernard Urbanowicz
Inżynier informatyk

Aleksandra Piotrowska
Edukator cyfrowy

Danuta Jacoń-Chmielecka
Psycholog
Wolontariusze

Przemysław Pietrzak
Prokurator w stanie spoczynku

Dominika Różańska
Prawnik

Aneta Lolo
Finansistka, filolog angielski

Irena Lolo
wolontariuszka w telefonie życzliwości

Zenia Lipińska
wolontariuszka w telefonie życzliwości

Anna Zuzankiewicz
Śp. nieodżałowana wolontariuszka w telefonie życzliwości

Małgorzata Piątkowska
wolontariuszka w telefonie życzliwości

Henryka Doroz
wolontariuszka w telefonie życzliwości

Marianna Kaźmierczak
wolontariuszka w szpitalu Jonschera

Agnieszka Dulińska
studentka psychologii, fotografuje nasz zespół

Mirosław Łuszczyński
Śp. wolontariusz w telefonie życzliwości

Łukasz Pabijan
Inżynier Informatyk, Psycholog

Kornelia Laudan
Psycholog

Dariusz Sobieski
Psycholog
Jestem psychologiem od 1984 r. członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistą uprawnionym do prowadzenia i superwizowania interwencji kryzysowej (certyfikat PTP nr 42). Ukończyłem psychologię kliniczną na Wydziale Filozoficzno – Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, studia podyplomowe z zakresu mediacji i negocjacji w warunkach gospodarki rynkowej na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, psychoterapii, interwencji kryzysowej i warsztatu i treningu grupowego, w tym m. in. rocznym podyplomowym Studium Socjoterapii oraz 3 letniej Szkole Trenerów Edukatorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem zwolennikiem psychologii konkretnej, związanej z życiem i rzeczywistością, uważam, że im więcej wiemy o świecie i prawidłach nim rządzących, tym łatwiej i lepiej nam się żyje. W pracy stosuję przede wszystkim techniki psychoedukacji, polegające nie tylko na wymądrzaniu się(chociaż powymądrzać się lubię), ale na umożliwieniu klientowi przeżycia istotnych dla niego sytuacji, wraz z analizą pojawiających się stanów psychicznych, a następnie wypracowaniu działań służących rozwiązaniu problemu. Uważam, że pomoc psychologiczna powinna odpowiedzieć na pytanie, jak osiągnąć pożądany stan, bo co chce osiągnąć, to klient najczęściej wie. W ciągu zawodowego życia pracowałem nie tylko w gabinecie psychologicznym, ale także, m. in. byłem specjalistą ds. szkoleń i trenerem biznesu, a następnie szefem szkoleń w dużej sieci handlowej. W tym okresie dotarłem do finału konkursu Menedżera Szkoleń, organizowanego przez wydawnictwo INFOR, Gazetę Wyborczą i Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (za projekt „kierownika wprowadzającego”, dla nowych kierowników sklepów sieci). Przez kilka lat byłem instruktorem modelarskim i kierownikiem Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Łódzkiego, szkoliłem instruktorów modelarskich w ramach prac Komisji Szkoleniowej Aeroklubu Polski. Pracowałem także jako wysoko kwalifikowany robotnik, przy produkcji wyczynowych rowerów dla osób niepełnosprawnych oraz nadwozi z włókien węglowych do samochodów wyczynowych. Zajmuję sie popularyzacją wiedzy psychologicznej, jestem autorem artykułów, wywiadów i regularnych audycji radiowych, związanych a tym tematem. Mam zdolność mówienia o psychologii normalnym, ludzkim językiem, bez specjalistycznego żargonu. Można mnie posłuchać w środy w Radiu Parada o godzinie 9.15 rano. Prywatnie bawię się w modelarstwo lotnicze i podobne prace ręczne, interesuję się nowymi technologiami, jestem namiętnym czytelnikiem historycznych książek i forów dyskusyjnych. Od 14 lat nie mam telewizora, nie chcę poddawać się indoktrynacji gotową papką medialną, którą ktoś dla mnie przygotuje. Gdybym nie był psychologiem, to chciałbym być inżynierem, który wymyśla i opracowuje technologie produkcji różnych różności, niech inni mówią, czego chcą, a ja bym wymyślał, jak to zrobić.

Izabela Łaba-Waszczykowska
Radca Prawny
Izabella Łaba – Waszczykowska, radca prawny od 2003r. Uprawienia radcowskie uzyskane w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Prowadzi od 2005r. Kancelarię Radcy Prawnego, która specjalizuje się w prawie pracy i prawie rodzinnym, postępowaniu egzekucyjnym i obsłudze korporacyjnej spółek, fundacji i stowarzyszeń. Współpraca z przedsiębiorcami m.in. : Great Open House sp. z o.o., Instytut Postępowania Twórczego sp. z o.o. , MOLO sp. z o.o. , Renoma sp. z o.o., JOGO HURT Wągrowski sp. j. uczelniami wyższymi m.in.: Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi, Olypmus Szkoła Wyższa im. Romualda Kudlińskiego w Warszawie, Szkoła Wyższa Collegium Balticum w Szczecinie, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Posiada bogate doświadczenie procesowe (ponad 7000 spraw). Współpracuje z organizacjami non profit, świadcząc porady prawne oraz prowadząc szkolenia dla osób niezamożnych oraz wymagających opieki i wsparcia, Fundacja Centrum Praw Kobiet, Fundacja Publika Fides, Fundacja Centrum IN, Fundacja Subvenio. Autorka poradników z cyklu Poznaj swoje prawa: „…konkubinat i co dalej. Poradnik prawny dla kobiet”, „Majątek wspólny i jego podział. Poradnik prawny dla kobiet” oraz „Analiza zagadnienia molestowania seksualnego w miejscu pracy w świetle ustawodawstwa polskiego i regulacji unijnych” Prywatnie interesuje się ogrodnictwem i rozwojem duchowym człowieka. Czynnie dba o środowisko zbierając porozrzucane w lesie śmieci. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, planuje podróże lub właśnie je odbywa. Żona. Mama bliźniaków.

Justyna Steinhauer-Supera
Radca Prawny
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Ukończyła podyplomowe studia rolnicze na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, jednostek samorządu terytorialnego, a także osób fizycznych. W Fundacji zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej przede wszystkim osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym. Pracuje często z osobami znajdującymi się w trudnych sytuacjach życiowych, pomagając im rozwikłać ich problemy prawne i nie tylko prawne. Potrafi w sposób przystępny wyjaśniać skomplikowane procedury prawne.

Agata Zakrzewska
Prawnik
Prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa UŁ oraz studiów podyplomowych a także Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, ma wieloletnie doświadczenie w pracy w sektorze pozarządowym, tworzeniu i realizacji programów – także międzynarodowych na rzecz równego traktowania, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji. Założyła i prowadziła łódzki oddział Centrum Praw Kobiet w tym programy pomocy prawnej w sytuacji przemocy w rodzinie i dyskryminacji, dąży do zmian w praktyce stosowania prawa zgodnie z europejskimi standardami praw człowieka. Inicjowała lokalne sieci współpracy instytucji i organizacji pomocowych, prowadziła szkolenia dla ich przedstawicieli i występowała w sądzie wspierając pokrzywdzone kobiety i monitorując równe traktowanie stron. Tworzyła program międzynarodowej wymiany doświadczeń w pracy wzmacniającej kobiety i dziewcząt zagrożone wykluczeniem społecznym i dyskryminacją ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie i in.
Udziela porad w zakresie prawa karnego, rodzinnego, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wspiera pokrzywdzonych przestępstwem w poznawaniu swych praw. Wierzy w siłę porozumienia i możliwość przekształcenia konfliktu w jego pozytywne rozwiązanie. Propaguje mediacje jako skuteczny sposób rozwiązania problemów prawnych i wsparcie psychologiczne w sytuacji z kryzysu. Lubi współpracę i rozmowy z ludźmi oraz górskie wędrówki.

Jolanta Oraczewska
Mediator
Żona, matka, mediatorka. W 2009 ukończyła w Poznaniu podyplomowe studia z zakresu Mediacji i negocjacji. Od tego czasu regularnie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach Polskiego Centrum Mediacji, Polskiej Korporacji Trenerów Mediacji, a także w warsztatach, konferencjach i kongresach, związanych z tematyką mediacji, organizowanych, m.in. przez Stowarzyszenie Mediatorów Gospodarczych, Ministerstwo Sprawiedliwości. Z Fundacją SUBVENIO związana od samego początku. A nawet jeszcze wcześniej, gdyż swą praktykę mediacyjną w Łodzi rozpoczynała w 2010 roku z psychologiem, ale i mediatorem Dariuszem Sobieskim w ówczesnym Centrum Mediacji przy Miejskim Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej.
Głównym punktem współpracy z SUBVENIO w latach 2013-2015 była realizacja projektu miejskiego, w ramach którego prowadzona była promocja, dyżury mediacyjne i mediacje rodzinne dla mieszkańców Łodzi. Jolanta Oraczewska od kilku lat prowadzi również autorski projekt „Klinika Porozumienia”, który w tej chwili rozwija się głównie w sieci na www.facebook.com/Klinika.Porozumienia.
Anna Musiał
Psycholog
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością psychologia kliniczna, a także szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej. Zawodowo związana z fundacją Subvenio, w której w ramach projektu Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, udziela pomocy psychologicznej. Współpracuje również z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych gdzie udziela pomocy psychologicznej seniorom w Centrach Aktywnego Seniora w Łodzi. Wraz z zespołem fundacji Subvenio, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych i wolontariuszy tworzy projekt „Telefon życzliwości dla Seniorów”. Prowadziła warsztaty z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy domowej.

Magdalena Szymczak
Psycholog
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim, czteroletnią szkołę psychoterapii w podejściu integratywnym oraz liczne szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej dla osób w kryzysie. Zawodowo związana z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz z Fundacją Subvenio. Pracuję interwencyjnie z osobami w kryzysie emocjonalnym, prowadzę psychoterapię indywidualną w podejściu integratywnym pod stałą superwizją . Prowadzi zajęcia grupowe z zakresu profilaktyki zdrowia.

Marta Boczkowska
Psycholog
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia. Doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Projekt doktorski realizuje jako wykonawca w projekcie badawczym „Poszukiwanie znaczenia i sensu życia oraz wzrost osobowy w następstwie traumy: badania prospektywne” w ramach stypendium Narodowego Centrum Nauki. Jest certyfikowanym interwentem kryzysowym, mediatorem oraz dyplomowanym psychodietetykiem. Umiejętności z zakresu interwencji kryzysowej doskonaliła w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Zawodowo związana między innymi z Z.O.Z. Miejskim Ośrodkiem Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi, KWP w Łodzi. Nauczyciel akademicki w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W fundacji Subvenio w ramach projektu Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem udziela pomocy psychologicznej.Pracuje indywidualnie i grupowo m.in. z osobami które doświadczyły traumy, kryzysu utraty, uległy wypadkowi komunikacyjnemu, chorują somatycznie. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu: profilaktyki zdrowia, komunikacji interpersonalnej, skutecznego radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów. Jako psychodietetyk pracuje z osobami, które chcą odzyskać kontrolę nad procesem jedzenia. Zajmuje się diagnozą indywidualnych przyczyn nadwagi i otyłości, edukacją prozdrowotną. Prowadzi konsultacje indywidualne, grupy wsparcia i programy redukcji nadwagi. Jest współautorką programów profilaktyki zdrowotnej skierowanych do grup zawodowych takich jak: pracownicy służby zdrowia, nauczyciele, pracownicy służb mundurowych oraz pracownicy korporacji. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia. Doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest certyfikowanym interwentem kryzysowym, mediatorem oraz dyplomowanym psychodietetykiem. Zawodowo związana między innymi z Z.O.Z. Miejskim Ośrodkiem Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi oraz z KWP w Łodzi. Nauczyciel akademicki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Umiejętności z zakresu interwencji kryzysowej doskonaliła w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Pracuje z osobami które doświadczyły kryzysu, traumy, przemocy, padły ofiarą wypadku komunikacyjnego. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu: profilaktyki zdrowia, komunikacji interpersonalnej, asertywności, skutecznego radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów. Prowadzi także grupy wsparcia dla osób chorych somatycznie, osób w kryzysie utraty. W fundacji Subvenio w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonych przestępstwem. Jako psychodietetyk pracuje z osobami, które chcą odzyskać kontrolę nad procesem jedzenia. Zajmuje się diagnozą indywidualnych przyczyn nadwagi i otyłości, edukacją prozdrowotną. Prowadzi konsultacje indywidualne, grupy wsparcia i programy redukcji nadwagi. Jest współautorką programów profilaktyki zdrowotnej skierowanych do grup zawodowych takich jak: pracownicy służby zdrowia, nauczyciele, pracownicy służb mundurowych oraz pracownicy korporacji.

Magdalena Sikora
Psycholog
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe z zakresu zarzadzania zasobami ludzkimi na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada licencję doradcy zawodowego Publicznych Służb Zatrudnienia.
W swojej pracy zawodowej zajmuje się obszarem psychologii doradztwa zawodowego i personalnego oraz pomocą psychologiczną i interwencją kryzysową. Posiada doświadczenie w pracy przy projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, gdzie udziela wsparcia psychologicznego osobom, które straciły pracę i znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ponadto udziela indywidualnych porad zawodowych – pomaga osobom bezrobotnym i poszukującym pracy w planowaniu ścieżek kariery zawodowej, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowywaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Prowadzi warsztaty i zajęcia aktywizacyjne z zakresu efektywnego poszukiwania pracy oraz szkolenia mające na celu rozwój umiejętności interpersonalnych, radzenia sobie ze stresem oraz wzmocnienia motywacji i samooceny. Jako psycholog podejmuje interwencje kryzysowe w sytuacjach, wypadków komunikacyjnych, katastrof masowych, zagrożenia życia, utraty bliskiej osoby oraz w kryzysach indywidualnych. Od 2014 roku współpracuje z Fundacją Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej SUBVENIO, w której udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Agnieszka Tybura-Gajdzińska
Pedagog, Studentka Psychologii
Mam na imię Agnieszka. W fundacji Subvenio działam d 2016 r. najpierw byłam stażystką a obecnie pracuję obecnie jako koordynator projektu Nieodpłatnych Punktów Pomocy Prawnej. Ukończyłam studia wyższe I stopnia na kierunku Pedagogika, o specjalizacji Resocjalizacja. Kontynuuję studia i w przyszłym roku planuję bronić tytułu magistra. Drugim kierunkiem, który studiuję jest psychologia. Uczęszczam również na konferencje, szkolenia i warsztaty, powiązane z moją specjalizacją. Posługuję się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Fascynuje mnie praca z człowiekiem, rozumienie tego, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Moim zdaniem, niemożliwe jest zrozumienie człowieka bez rozmowy z nim, a dopiero po niej można go efektywnie wspierać. W czasie wolnym uwielbiam przebywać z bliskimi lub rozsiąść się wygodnie z książką i kubkiem kawy, w towarzystwie kotów.

Beata Kamańczyk
Psycholog
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia z specjalnością psychologii zdrowia i klinicznej, jest w trakcie zdobywania certyfikatu psychoterapeuty podczas 4-letniego szkolenia w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej. Zawodowo związana z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka, gdzie udziela pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży a także dorosłym oraz z Fundacją Subvenio, w której pracuje na stanowisku osoby pierwszego kontaktu w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dodatkowo jako wolontariuszka współtworzy Telefon Życzliwości dla Seniorów, udzielając wsparcia psychologicznego osobom w wieku 60+. Doświadczenie zawodowe zdobyła na oddziale psychiatrii dla młodzieży w szpitalu przy ul. Czechosłowackiej w Łodzi, a także w Fundacji Jaś i Małgosia pomagając w pracy terapeutycznej. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne, w tym m.in. z zakresu zaburzeń odżywiania czy diagnozy i terapii osób z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Prowadziła również warsztaty z zakresu asertywności, komunikacji, radzenia sobie ze stresem i budowania poczucia własnej wartości.

Danuta Jacoń-Chmielecka
Psycholog
Certyfikowany coach i mentor oraz szkoleniowiec z doświadczeniem zawodowym od 2004 roku. Prowadzi sesje i szkolenia w języku polskim i angielskim. Współpracuje z klientami indywidualnymi, instytucjami i biznesem.
Promuje i rozwija w Polsce Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, które go jest certyfikowanym trenerem.
Współpracując z Fundacją Subvenio inspiruje i wspiera klientów we wprowadzaniu przez nich zmian na lepsze.
Jest managerem Pracowni Unikatum w Pabianicach k/Łodzi. Transformuje z klientami ich rzeczywistość w gabinecie psychologiczno_coachingowym oraz twórczo kształtuje z nimi formy z gliny w jej Unikatowej Pracowni Ceramicznej. Jej motto brzmi: 'Bądź zmianą, jaką chcesz widzieć w świecie.’ Kontakt: unikatum@o2.pl lub https://www.facebook.com/pracowniaunikatum/
Elżbieta Skupień
Pedagog
Jest emerytką, od 2 lat pracuję jako osoba pierwszego kontaktu w realizowanym przez Fundację Subvenio projekcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Po zakończeniu pracy zawodowej nadal jest aktywna, lubi ludzi a wspólne działanie daje mi dużo satysfakcji. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi szczególnej troski, ich integracji poprzez zabawy, wyjazdy i spotkania. Wspiera osoby starsze by lepiej radziły sobie z problemami. Sposobem na zachowanie zdrowia i radości jest dla niej taniec, teatr, wycieczki w góry.