Grant na lepszy start – wyniki konkursu już są

Grant na lepszy start – wyniki konkursu już są

 

naglowek-maly


Grant na lepszy start to program realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i samorządu Województwa Łódzkiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020, finansowany z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa.

Do fundacji Subvenio zgłosiły się dwie grupy nieformalne z Łodzi z prośbą o wsparcie w realizacji pomysłów. Projekty wydały nam się wartościowe i potrzebne, są skierowane do:

• osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym w grupie wiekowej 50 +

• oraz osób borykających się z problem nadwagi lub otyłości niezależnie od wieku.

Oba wnioski zyskały pozytywną ocenę komisji konkursowej.

Gratulujemy pomysłodawcom projektów, służymy wsparciem podczas realizacji.


Grupa nieformalna „Mobilni Edukatorzy Cyfrowi” wymyśliła projekt Mobilny Zespół Edukacji Cyfrowej dla 50 +
Pomysłodawcy: Grażyna, Krzysztof , Adam , pracują jako wolontariusze i zachęcają do współpracy innych wolontariuszy.
Projekt dotyczy przeprowadzenia w woj. łódzkim (Łódź, Józefów, Rzgów, Pabianice, Brzeziny, Tomaszów Mazowiecki) w czasie 2 miesięcy 30 podstawowych zajęć komputerowych dla co najmniej 100 osób z pokolenia 50+. Zespół wolontariuszy będzie docierał bezpośrednio do seniorów, zwłaszcza w miejscach, w których nikt nie prowadzi podobnych działań.

Kontakt do koordynatorki 501 792 892 więcej informacji TUTAJ


Grupa Odchudzanie zaczyna się w głowie.

Pomysłodawcy: Marta, Magdalena, Mariusz

Grupowy program redukcji nadwagi pt „Odchudzanie zaczyna się w głowie” jest aktywnością, która odpowiada na rosnącą epidemię nadwagi i otyłości i jednocześnie spadający poziom rzetelnych medycznych informacji dotyczących przeciwdziałania i leczenia otyłości. Program opiera się na oddziaływaniach psychologicznych, edukacji prozdrowotnej i aktywizacji nowych nawyków zdrowotnych mających na celu wspomaganie redukcji nadwagi z długoterminowymi efektami w odróżnieniu do proponowanych na rynku suplementów diet, które zamiast pomagać szkodzą. Adresatami programu są mieszkańcy Łodzi borykający się z problemem nadwagi lub otyłości. Program w swojej strukturze odpowiada grupie wsparcia terapeutycznego prowadzonej przez psychoterapeutę i psychodietetyka dodatkowo zakłada możliwość indywidualnych konsultacji z psychodietykiem poza zajęciami grupowymi.

Kontakt do koordynatorki: magdaszymczak@hotmail.com


Udział w obu projektach jest nieodpłatny.

Więcej o projekcie Grant na lepszy start oraz zwycięskie pomysły znajdziecie na www.grantnalepszystart.pl


naglowek-maly