Aktywne życie łódzkiego seniora!

Stwórz razem z Sukcesją pracownię aktywnych„ W Łodzi zawsze młodzi”

Jak wynika z raportu GUS średnia długość życia w Polsce wynosi już 77 lat. Lepsza jakość życia sprawia, że seniorzy żyją nie tylko dłużej, ale też czerpią z życia znacznie więcej niż ich rówieśnicy jeszcze 50 lat temu. Wiele osób, po przejściu na emeryturę, wcale nie zamierza rezygnować z aktywnego trybu życia. Z myślą o nich Subvenio, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej, uruchomiła nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta, pracownię aktywnych „W Łodzi zawsze młodzi”, w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja.

Pracownia aktywnych, to przestrzeń o powierzchni 200 m. kw. w całości dedykowana różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych a nawet biznesu.

W tym miejscu odbywają się m.in.

-warsztaty komputerowe dla seniorów,

-dancingi międzypokoleniowe,

-lektoraty językowe,

-wykłady psychologiczne,

-zajęcia jogi oraz  ćwiczenia na zdrowy  kręgosłup.

Uruchomiona zostanie również biblioteka, w której będzie można zaczytać się w ukochanej lekturze, bądź rozegrać partię ulubionej gry planszowej. Przewidujemy również utworzenie kąciku gastronomicznego, w którym będzie można zaparzyć smakowitą kawę.

Pracownia  ma  charakter wielopokoleniowy, łączący ludzi o różnych pasjach i temperamentach. Zajęcia
z muzykoterapii i aromatoterapii? Rozgrywki w brydża, szachy, a może wystawy, licytacje czy spotkania randkowe? „W Łodzi zawsze młodzi” ma być przestrzenią bez ograniczeń! Miejsce jest otwarte dla wszystkich, którzy mają pomysł na efektywne wykorzystanie czasu i zrobienie czegoś pozytywnego dla siebie i społeczeństwa.

Dołącz do nas już dziś: Realizuj własne pomysły, próbuj nowych rzeczy. Więcej informacji:

Celina Maciejewska  504 490 231